Baza wiedzy

Co wiesz o magnezie?

W języku medycznym magnez określa się mianem pierwiastka życia. Nazwa ta sugeruje ważną rolę magnezu w organizmie i jego kluczowe znaczenie w procesach życiowych. I tak jest w istocie. Aczkolwiek wielu z nas nie do końca zdaje sobie sprawę z jego magicznej mocy. Dlatego też najwyższy czas, by zrozumieć istotę profilaktyki i zachowań prozdrowotnych. Zadbaj o codzienne dostarczanie swojemu organizmowi odpowiedniej dawki magnezu – pierwiastka będącego królem zdrowia!

aquamag
Magnez występuje we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Uczestniczy aktywnie w najważniejszych etapach wytwarzania i wykorzystywania energii niezbędnej do przemian metabolicznych oraz funkcji życiowych komórek. Bierze udział w syntezie białka, budowie kości i zębów, przewodnictwie nerwowym i kurczliwości mięśni. Magnez występuje powszechnie w żywności, ale jego zawartość jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych produktach spożywczych. Badania dowodzą, że najlepiej przyswajalny jest z wody.

NIE LEKCEWAŻ NIEDOBORU MAGNEZU!

Nadmiar stresu, życie w biegu, niewłaściwa dieta i zanieczyszczenie środowiska – oto recepta na niedobór magnezu!

Niedobór magnezu, który może wystąpić przy podaży dziennej niższej niż 6 mg/kg masy ciała, często powoduje wiele dokuczliwych objawów. Skutki niedoboru mogą być groźne i niekiedy, zwłaszcza jeśli nie nastąpi w porę rozpoznanie, prowadzą do poważnych schorzeń. Jon magnezu jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania większości naszych narządów, w szczególności serca i nerek. Brak tego pierwiastka odbija się na zdrowiu niemal całego organizmu, uniemożliwiając właściwe przyswajanie składników odżywczych. Jeśli w organizmie brakuje odpowiedniej ilości magnezu, to wysyła sygnały informujące o tym, że najwyższy czas uzupełnić jego niedobór. Możemy spodziewać się objawów ze strony: lekarz

JAKIE JEST ZAPOTRZEBOWANIE NA MAGNEZ?

Zapotrzebowanie na magnez zależy od indywidualnych potrzeb, czynników środowiskowych i stylu życia danej osoby. Obecne normy różnicują zapotrzebowanie na magnez ze względu na płeć, wiek i fizjologię człowieka. Wchłanianie magnezu następuje w jelicie cienkim, oddziałuje na nie ogólny skład naszych posiłków oraz spożycie wody. Warto przy tym pamiętać, że zapotrzebowanie na magnez wzrasta u osób dojrzewających i w okresie rekonwalescencji, jak również u kobiet ciężarnych, karmiących oraz u tych, którzy narażeni są na stany nadmiernego napięcia nerwowego.
para

WODA Z MAGNEZEM, A MOŻE MAGNEZ W WODZIE?


Znaczącym źródłem magnezu w codziennej diecie jest woda. Ciekawą propozycją może być woda filtrowana, celowo wzbogacona w magnez! Regularne spożywanie takiej wody uzupełnia dietę w magnez, może pokryć zapotrzebowanie na ten składnik mineralny od 6 do 17%. Dzięki temu, że magnez występuje w wodzie w formie jonowej, zwiększa się jego biodostępność. Należy przy tym pamiętać, że człowiek powinien dziennie wypijać około 2 litrów płynu, z czego co najmniej połowę powinna stanowić woda. Jeśli jest to woda z filtra Dafi AquaMag, to dostarczy nam aż 20% dziennego zapotrzebowania na magnez! Badania laboratoryjne filtrów magnezowych marki Dafi, potwierdzają skuteczność wzbogacania filtrowanej wody w magnez średnio o 28,9 mg/l.

Filtry magnezowe zapewniają również skuteczne oczyszczanie wody, która jest podstawą zdrowej diety i utrzymuje nasz organizm w równowadze. Stosując filtry magnezowe Dafi AquaMag, można nie tylko uzdatnić wodę kranową, zmiękczyć ją i pozbawić chloru, ale także przygotować na bazie przefiltrowanej wody smaczne i zdrowe napoje. Dodatkowo zyskujemy pewność, że niedobór magnezu będzie codziennie niwelowany. Dzięki temu zapobiegniemy stanom zmęczenia, depresji, skurczom mięśni oraz schorzeniom układu krążenia.

szklany_