Baza wiedzy

Ekologiczny wybór – 1 filtr zamiast 100 butelek

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak żyć w zgodzie z naturą, a przy tym każdego dnia zyskiwać pewność, że odpowiednio dbacie o swoje zdrowie? Czy coraz częściej dręczą Was wyrzuty sumienia, gdy korzystacie z wody butelkowanej, przyczyniając się tym samym do wzrostu ilości odpadów PET? A przecież można równocześnie być eko, oszczędzać, spożywać zdrową wodę i zapomnieć o przykrym obowiązku noszenia ciężkich butelek ze sklepu! Dlatego też…
ekologiczy_wybor BUTELKOM JUŻ DZIĘKUJEMY! Obecnie bardzo popularnym tworzywem, służącym do produkcji butelek jest PET, którego pełna nazwa to politereftalan etylenu. Butelka PET stała się jednym z najbardziej kłopotliwych odpadów XXI wieku, ale również najbardziej powszechną formą codziennego użytku. Każdego dnia niezliczone ilości zagrażającego przyrodzie plastiku bezpowrotnie trafiają do środowiska. Nadal wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że woda do picia nie musi pochodzić ze sklepu, a nieprzetworzona butelka PET może rozkładać się nawet do 500 lat!

Należy pamiętać o tym, że woda butelkowana powinna być spożyta w ciągu 24 godzin od momentu jej otwarcia. Jeśli pozostawimy ją na dłużej, może dojść do rozwoju mikroorganizmów, które wywołują dolegliwości ze strony układu żołądkowo-jelitowego. Wody butelkowane również poddawane są procesowi filtracji. Różnią się one zawartością substancji mineralnych oraz smakiem. Tak samo woda kranowa w poszczególnych miejscowościach jest inna. Wiadomo jednak, że woda z wodociągów musi spełniać rygorystyczne wymogi sanitarne, dlatego jedyne, co może przeszkadzać w jej spożyciu to nie do końca odpowiadający nam smak lub zapach, czy też jej nadmierna twardość. Te wady powodowane chlorem, zanieczyszczeniami wytrącanymi z instalacji wodociągowych, nadmiarem soli wapnia i magnezu, doskonale usuwa filtr Dafi. Wynikiem tego jest zyskanie przez wodę z kranu lepszej jakości od niejednej wody butelkowanej.
smieci BĄDŹ EKO – FILTRUJ WODĘ KRANOWĄ Dbałość o środowisko jest ważnym argumentem „za” filtrami Dafi. Korzystając z nich, w każdej chwili mamy dowolną ilości wody gotowej do przyrządzania napojów i posiłków dla całej rodziny. Koniec z dźwiganiem ciężkich baniaków z wodą i mnożeniem plastikowych odpadów! Filtr Dafi wystarcza na cały miesiąc i dopiero po tym okresie trzeba go wymienić na nowy. Jeden filtr zastępuje z powodzeniem „zgrzewki” wody w plastikowych butelkach, czy to nie oszczędność czasu i pieniędzy?

Filtrując możesz uzyskać od 100 do 200 litrów wysokiej jakości wody, a to aż ponad 100 butelek ze sklepu, których już nie musisz kupować. Usuwając z wody chlor oraz niektóre metale ciężkie, które mogą się w niej znajdować, zyskujesz pewność, że z każdym łykiem spożywasz czystą wodę. Powszechnie wiadomo, że dostarczanie organizmowi jej odpowiedniej ilości ma priorytetowe znaczenie dla zdrowia. Zalet wody nie sposób przecenić!
oszczednosc_i_ekologia