Baza wiedzy

Fakty i mity o filtrach do wody

Z pewnością wiele osób niejednokrotnie rozważało rozpoczęcie przygody z filtrowaniem, jak również zastanawiało się, czy pijąc wodę filtrowaną może zachować zdrowie i poprawić walory smakowe spożywanych napojów oraz przygotowywanych na jej bazie potraw. Dlaczego warto zaufać filtrom do wody? Dyskusje wokół nich toczą się od lat. Nadszedł czas, aby raz na zawsze rozprawić się z mitami i przedstawić najważniejsze fakty.

OBALAJ MITY FILTRUJĄC Z DAFI

linia_roz
Mit 1
Przefiltrowaną wodę należy przegotować przed spożyciem
Fakt
Świeżą, przefiltrowaną w dzbanku Dafi wodą wodociągową, mogą zaspokajać pragnienie osoby dorosłe i w pełni zdrowe.
zimne_napoje
linia_roz
Mit 2
Dzieciom i niemowlętom nie można podawać przefiltrowanej wody
Fakt
Według opinii Instytutu Matki i Dziecka przefiltrowaną wodę zaleca się do spożycia oraz przygotowywania posiłków dla dzieci powyżej 1 roku życia, po jej przegotowaniu.
dzieci
linia_roz
Mit 3
Filtrowanie wody jest drogie
Fakt
Filtry dzbankowe Dafi są niedrogie w zakupie. Ich ceny kształtują się w zależności od modelu i mieszczą się w przedziale od 10 do 15 zł. Filtrowana woda kranowa jest ok. 10 razy tańsza od dostępnej w sklepach wody butelkowanej.
oszczednosc
linia_roz
Mit 4
Woda filtrowana nie zawiera minerałów
Fakt
Podczas procesu filtracji woda kranowa oczyszczana jest z substancji pogarszających jej zapach, smak oraz barwę. Usuwany jest tylko nadmiar wodorowęglanu wapnia i magnezu odpowiedzialny za powstawanie kamienia kotłowego w procesie gotowania. Przefiltrowanej wody nie da się porównać z wodą destylowaną, która jest całkowicie zdemineralizowana i nie jest przeznaczona do picia.
szkodliwe
dzbanki_kolor
Mit 5
Dzbanki filtrujące wykonane są ze zwykłych tworzyw sztucznych
Fakt
Dzbanki filtrujące Dafi wykonane są z atestowanych tworzyw sztucznych, które nie zawierają niebezpiecznego związku chemicznego BPA (bisfenoli typu A), mogącego negatywnie oddziaływać na zdrowie. Wszystkie dzbankowe systemy filtrujące Dafi posiadają atest PZH, pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, niemiecki Certyfikat LGA oraz Certyfikat Instytutu Standardów Izraela.
bpa
linia_roz
Mit 6
Woda butelkowana jest zdrowsza od wody kranowej
Fakt
Przefiltrowanie wody kranowej przy użyciu filtrów Dafi sprawia, że jakością nie ustępuje ona wodzie butelkowanej, a nawet niejednokrotnie ją przewyższa. Wody butelkowane również podlegają procesowi filtracji. Należy pamiętać, że woda z wodociągów musi spełniać wymogi sanitarne, w związku z tym jedyne, co może utrudniać jej bezpośrednie spożycie to niewłaściwy smak i zapach. Filtry Dafi eliminują chlor, zanieczyszczenia wytrącane z instalacji wodociągowych oraz usuwają nadmiar wodorowęglanu wapnia i magnezu. Wynikiem tego jest uzyskanie czystej i zdrowej wody.
zdrowie_smak
linia_roz