Baza wiedzy

Filtr magnezowy

Dla kogo? Dafi AquaMag jest pierwszym na rynku filtrem, który nie tylko oczyszcza wodę, ale dodatkowo ją mineralizuje. Został stworzony z myślą o osobach, które chcą polepszyć jakości wody kranowej i sprawić, że stanie się ona idealna do picia i gotowania. Dla olbrzymiej ilości osób woda filtrowana jest doskonałą alternatywą wody butelkowanej.
Średnia ilość magnezu dodawanego do wody kranowej, podczas filtrowania jej Dafi Mg+, to 30 mg/l.

 
Co zyskujesz?Używając dzbanka z filtrem Dafi AquaMag zapewnisz sobie oszczędność:
  • – czasu i sił – nie musisz dźwigać zgrzewek wody ze sklepu
  • – pieniędzy – litr wody filtrowanej to koszt zaledwie 10 gr
  • – miejsca – niewielki gabarytowo filtr dostarcza miesięcznie ok. 150 l wody, co odpowiada 100-półtoralitrowym plastikowym butelkom
Picie filtrowanej wody kranowej jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego, ze względu na ograniczanie odpadów PET.

Gwarancja skuteczności

Filtr AquaMag zawiera węgiel aktywowany, którego właściwości zostały potwierdzone badaniami naukowymi, według których składnik ten ma doskonałe właściwości usuwania chloru i jego pochodnych, a także innych substancji zaburzających smak i walory zdrowotne wody kranowej. Zawarta w filtrze żywica jonowymienna usuwa metale ciężkie, jednocześnie wzbogacając wodę kranową w cenne jony magnezu.

Dodatkową funkcją wyróżniającą filtr AquaMag od pozostałych filtrów dostępnych na rynku jest zdolność podwyższania pH wody filtrowanej, co oznacza że zyskuje ona odczyn zasadowy, uznawany za korzystny dla organizmu ludzkiego.

aquamag_pzrekroj