Baza wiedzy

Filtruj z głową!

Czy wiesz, że praca mózgu zużywa ponad 25% zapasu energii Twojego organizmu? Odwodnienie znacznie spowalnia jego pracę, a wtedy szybko odczuwamy zmęczenie i łatwo się dekoncentrujemy. Nic tak łatwo nie zapobiega spadkowi aktywności, jak łyk krystalicznie czystej wody. Z pewnością każdy z nas doskonale wie, dlaczego najkorzystniej wypijać 1,5 litra wody każdego dnia. Natomiast nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jakość wypijanych płynów jest dla nas równie istotna.

ola

EKOLOGICZNA ALTERNATYWA

Wielu z nas nieświadomie dźwiga do domu ciężkie zgrzewki wody butelkowanej i spożywa ją regularnie. Trudno się dziwić — woda butelkowana do najtańszych nie należy, a przecież pić trzeba. Co zrobić, aby nie przepłacać, dbając jednocześnie o zdrowie i środowisko? Idealną alternatywą może być dzbanek filtrujący polskiej marki Dafi, który skutecznie oczyszcza wodę płynącą w naszych kranach. Obecnie większość z nas deklaruje swoją proekologiczną postawę, niestety pomimo tego nadal zaopatruje się w wodę sprzedawaną w plastikowych butelkach. Z pewnością nie jest to oszczędność czasu, ani pieniędzy. Jak zatem uwolnić się od nałogu kupowania wody butelkowanej?

alternatywa

Z BRUDNEJ RURY

Działanie dzbanków filtrujących nie jest skomplikowane, można je w łatwy sposób wyjaśnić. Znajdujący się w filtrze węgiel aktywny o gąbczastej strukturze pochłania przykry zapach chloru oraz obecne w wodzie metale ciężkie, takie jak: ołów, chrom, rtęć czy kadm. Zmiękczenie następuje dzięki żywicy jonowymiennej, dzięki czemu w sprzętach AGD nie osadza się uporczywy kamień kotłowy. Wkład filtrujący dodatkowo impregnowany jest srebrem, zapobiega to rozwojowi bakterii w wodzie. Dobrej jakości filtry nie powodują zakwaszania wody. Popularna kranówka, z której codziennie korzystamy, przebywa wielokilometrową drogę w sieci wodociągowej, gdzie przez lata kumuluje się muł i rdza. Filtry Dafi skutecznie zatrzymują te substancje, minimalizując negatywne skutki picia wody pochodzącej z zabrudzonych rur.

brudna_rura
1_pokrywa 2_siateczka 3_zywica wegiel dolna_pokrywa

PAMIĘTAJ O WYMIANIE FILTRA CO 30 DNI


Żeby efektywnie korzystać z filtrów Dafi, należy pamiętać o konieczności ich comiesięcznej wymiany. Przypominają o tym wskaźniki wbudowane w dzbanki. Filtr Dafi dostępny za jedyne 15 zł dostarcza około 150 litrów wody, zastępując tym samym 100 butelek PET.
30_dni

OSZCZĘDZAJ ZDROWO!


Woda filtrowana jest idealna do zaspokajania pragnienia, przygotowania posiłków dla dzieci, parzenia kawy i herbaty, gotowania na jej bazie ulubionych sosów, zup i warzyw. Regularne spożywanie oczyszczonej wody nie tylko wpływa na stan naszego portfela, ale również poprawia zdrowie i samopoczucie.