Baza wiedzy

Sekret tkwiący w zasypie filtrującym

Zasyp filtrujący to „bijące serce” filtrów marki Dafi. Jego skład został dostosowany do filtrowania polskiej wody, by skutecznie ją oczyszczać. Unikalna technologia umożliwia uzyskanie wysokojakościowej wody. Odpowiednio dobrane złoże filtracyjne, wydobywa z niej ponadprzeciętne walory smakowe. Z Dafi woda staje się rozkoszą dla podniebienia! Jest również czystsza i zdrowsza. Wody przefiltrowanej można używać do zaspokajania pragnienia, parzenia kawy czy herbaty, ale także do przygotowywania posiłków na jej bazie.
przekrojeCały sekret skutecznego działania kryje się wewnątrz filtra zawierającego specjalnie wyselekcjonowane i atestowane składniki, których bezpieczeństwo i skuteczność zostały potwierdzone licznymi badaniami naukowymi oraz laboratoryjnymi. Każdy uniwersalny filtr marki Dafi, bez względu na to, czy jest typu Classic, czy też Unimax, złożony jest z dwóch warstw filtrujących. Każda część bierze aktywny udział w procesie filtrowania. W górnej pokrywie wychwytywane są zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, rdza), a siateczka filtrująca zatrzymuje tłuszcz i pianę.
Jeden ze składników zasypu filtrującego to węgiel aktywny. Odpowiada za absorbcję chloru, detergentów, herbicydów, pestycydów, substancji pochodzenia organicznego. Usuwa z wody nieprzyjemny zapach, jak również poprawia jej smak. Porowata struktura węgla sprawia, że działa on jak gąbka. Szkodliwe substancje, mogące znajdować się w wodzie kranowej, po zetknięciu się z węglem aktywnym, zostają trwale przyłączone do jego powierzchni. Eliminacja wszystkich tych zanieczyszczeń następuje właśnie poprzez powierzchniowe wiązanie ich cząsteczek z cząsteczkami ciała stałego, czyli węgla. Dzięki temu, że węgiel jest impregnowany srebrem, zapobiega rozwojowi drobnoustrojów.

Drugi składnik zasypu filtra to żywica jonowymienna, która usuwa z wody nadmiar soli  magnezu i wapnia, odpowiadających za jej twardość i osadzanie się kamienia w urządzeniach AGD, przedłużając tym samym ich żywotność. Kolejną właściwością żywicy jest zdolność usuwania z wody niektórych metali ciężkich (np. ołowiu). Ponadto niektóre żywice wzbogacają wodę w magnez i  podnoszą pH wody filtrowanej, dzięki czemu zyskuje ona korzystny dla zdrowia odczyn zasadowy o właściwościach odkwaszających organizm.
1_pokrywa 2_siateczka 3_zywica wegiel dolna_pokrywa
dzbanek_sklad_filtra

FILTRUJCIE NA ZDROWIE

laska_pijacaSpecjalnie zaprojektowany układ mieszaniny filtrującej wywołuje cyrkulację wody i jej kolisty ruch, przez co jej kontakt z zasypem wydłuża się i pozwala na skuteczną filtrację. Podobnie mikroporowata struktura dna filtra zwiększa ciśnienie hydrostatyczne wody i przyspiesza proces jej oczyszczania, a co za tym idzie, pozwala uzyskać smaczną i zdrową wodę. Filtry przed zapakowaniem poddawane są sterylizacji parą wodną. Wraz z dzbankami tworzą integralną całość! Wystarczy filtr umieścić w dzbanku Dafi i zapomnieć o przykrym obowiązku noszenia butelek z wodą ze sklepu.